Одесская областная федерация черлидинга групп поддержки спортивных команд
Одесская областная федерация черлидинга групп поддержки спортивных команд
spiritcуrcity555 galaxy Клуб Победа strekozaicon4 ligaicon3Клуб Insidecheer akkФедерація черлідингу Ширяївської громади ОдещиниСпортивный клуб Улыбкаvivat

Після того, як 20 липня 2021 року на 138-ій сесії Міжнародного Олімпійського комітету Міжнародний Союз черліденгу (International Cheer Union), поряд з п'ятьма іншими світовими спортивними гігантами, які очолюють процеси розвитку своїх видів спорту, отримав повноцінне визнання МОК, черліденг-спільнота України відреагувала на це не тільки природно здоровою радістю, але і нерозумною дезінформацією, наявність якої говорить, що серед нас є люди, які не хочуть мислити і є ті, хто із задоволенням користується збудливістю і довірливістю перших.

Сам факт того, що черліденг визнано на найвищому спортивному рівні і він починає інтеграцію в олімпійську сім'ю - це дійсно історична подія, велика радість, честь, ще й гордість для нас всіх! І внесок кожного, хто розвивав черліденг в своїх містах, селищах, клубах - величезна! Адже саме він надав черліденгу представництво по світові. Черліденг - символ американської культури, і тільки його активне поширення по всій земній кулі змогло  забезпечити йому місце на майбутніх Олімпіадах (так само самбо і тайський бокс численні роки доводили світу, що популярні не тільки там, де народилися, а стали загальним світовим надбанням)! 

Але крім шапкозакидацького «ура!» і на противагу численним міфам, які хтось поширює, є правда життя, юридичні процедури, послідовність процесів, і вони не швидкі. Для початку, отримання «повноцінного» визнання ICU - це далеко не є сам черліденг в програмі Олімпійських Ігор. Найближча, але поки розмита перспектива, чекає на черліденг в 2028 році, завдяки тому збігу обставин, що Літні Ігри прийматиме Лос-Анджелес, і передбачається, що американці, які в якості приймаючої сторони, мають право лобіювати представленість нових видів спорту, зможуть наполягти на своєму улюбленому черліденгу. Але, знову ж таки, це тільки ПРИПУЩЕННЯ І УМОВИВІД, і не більше. Поки що,  в Токіо-2021 і Парижі-2024 черліденгу в програмі Ігор немає, а це означає, що сьогоднішні черлідери, чемпіони України, світу, Європи тощо, практично не мають шансів потрапити на Олімпіаду як учасники. А ті, хто ними маніпулює, грає на їхніх почуттях заради власної реклами і іміджу, підвищує самозначущість, поводиться непорядно і нечистоплотно.

Сьогодні можна говорити про зародження великих процесів і про те, що якщо ми будемо професійно і сумлінно працювати, то сенсаційний тріумф України на Олімпіаді років через 20-30 буде можливий, завдяки фундаментальним основам! А хвилювати дітей і батьків найближчими лже-перспективами – і рано, і злочинно, і просто нерозумно, тому пройде збудження від радісної новини, і люди розберуться в тому, що є різниця між історичними процесами і ситуативними маніпуляціями.

З моменту повноцінного визнання ICU починаються десятиліття важкої, копіткої, далеко не тільки спортивної, а, в першу чергу, менеджерської, документальної, інфраструктурної роботи, створення великої професійної бази підготовки. Крім самих спортсменів та їхніх тренерів, наш вид спорту повинен збагатитися лікарями і реабілітологами, серйозною навчально-тренувальною базою, перекладачами і професійною медіаструктурою. Вимоги Міжнародного Олімпійського комітету до кожної акредитованої делегації - колосальні.

У свою чергу Міжнародний Союз черліденгу ICU складе новий звід вимог, вже олімпійських норм, для національних федерацій, і цим вимогам потрібно буде відповідати, і пройти складні міжнародні аудити.

У найближчі роки Федерації почнуть співпрацювати з Національним Олімпійським комітетом, з антидопінговими комітетами.

Своє слово скаже і держава, яка надає олімпійським видам спорту дуже впевнену підтримку, але під зрозумілі перспективи. Тому що СПОРТ ВИЩИХ ДОСЯГНЕНЬ НЕ ПОТРІБНО ПЛУТАТИ З МАСОВИМ СПОРТОМ! І в даному випадку відбувається фінансування обраних героїв, яким судилося ставити і бити світові рекорди. Тому діалог з Міністерством молоді та спорту - теж непростий і вимогливий.

Деякі наші діячі не побоялися того, щоб поширити в соцмережах твердження, що в Олімпіаді зможуть брати участь діти тільки «з цієї», а не «з тієї» Федерацій. Колеги, намагаючись маніпулювати свідомістю наївних, щирих спортсменів та їхніх батьків, і впливати на їхні кращі почуття, чи добре ви почуваєтеся після цього? Адже ви точно розумієте, що в Олімпіаді візьмуть участь обрані спортсмени, яким Бог дав талант, можливості, а разом з цим, має подарувати великий ланцюжок вдалих подій і збіг обставин. І такі спортсмени, можливо, ще не народилися! Повторіть те, що ви сказали. Ви фактично мали на увазі, що якщо фантастично талановитий, готовий спортсмен з потенціалом олімпійського чемпіона і найвищим рівнем підготовки вихований в Україні тренерами з іншої федерації, то він не поїде на Олімпіаду завоювати своєї державі золото, а замість нього поїде будь-який інший спортсмен, тільки тому, що він вихований в іншій організації!  Ви дійсно вважаєте таке формулювання припустимим?!

І сьогодні перед усіма функціонерами і тренерами України стоїть завдання сформувати умови, розвивати масовий черліденг, який періодично буде нам дарувати рідкісні «діаманти», і ось якщо цих «діамантів» на всю країну ми виховаємо 15 або 20, та ще й в одному поколінні!, та ще й при інших важливих умовах, що буде сильна менеджерська команда, інфраструктура, везіння, то, може бути, починаючи з 2032 року Україна стане одним з можливих учасників Олімпійських Ігор (чому 2032 рік? тому що можливо, що австралійський Брісбен-2032 - це те саме місце, де черліденг увійде в програму змагання!). А учасник - це ще далеко не переможець і навіть не призер! І чиїми б вихованцями не були ці діти, вони стануть під прапори України. А ви, колеги, які не виховавши поки жодного олімпійського чемпіона, розрізняєте дітей на тих, хто «з цієї» федерації або «з тієї». Ви спочатку створіть для країни базу, а нам вистачить щирості і добра делегувати найсильніших своїх вихованців в найсильнішу команду, і аплодувати загальним успіхам. Заради спорту, заради України, заради черліденгу!

Поки ж, з вірою в майбутні олімпійські медалі країни, пропонуємо всім зайнятися тим кращим, що ми можемо для цього зробити - щоденною, копіткою роботою по вихованню численних щасливих дітей України з надією, що серед них будуть і легендарні олімпійці!

І не подумайте, що ми не вміємо мріяти і вірити в швидкі успіхи. Просто для справжніх перемог до вміння мріяти і вірити потрібно додати здоровий глузд, багато розумних дій і праці.

________________________________________________________________________________________________________________________

После того, как 20 июля 2021 года на 138-ой сессии Международного олимпийского комитета Международный Союз Черлидинга (International Cheer Union), наряду с пятью другими мировыми спортивными гигантами, возглавляющими процессы развития своих видов спорта, получил полноценное признание МОК, черлидинг-сообщество Украины отреагировало на это не только естественной здоровой радостью, но и глупой дезинформацией, наличие которой говорит, что среди нас есть люди, которые не хотят мыслить, и есть те, кто с удовольствием пользуется возбудимостью и доверчивостью первых.

Сам факт того, что черлидинг признан и начинает интеграцию в олимпийскую семью – это действительно историческое событие, большая радость, честь, еще и гордость для нас всех! И лепта каждого, кто развивал черлидинг в своих городах, поселках, клубах – огромна! Именно она дала черлидингу представительство по миру, что и легло в основу международного признания. Черлидинг – символ американской культуры, и только его активное развитие по всему миру обеспечило ему место на будущих Олимпиадах (как и в истории с самбо и таиландским боксом, которые долгие годы доказывали, что вышли за пределы стран, где появились и стали обретением всего человечества).

Но кроме шапкозакидательского «ура!» и в противовес многочисленным мифам, которые кто-то развивает, есть правда жизни, юридические процедуры, последовательность процессов, и они не такие быстрые. Для начала, получение «полноценного» признания ICU – это далеко не есть сам черлидинг в программе Олимпийских Игр. Ближайшая,  но пока размытая перспектива, ждет черлидинг в 2028 году, благодаря тому стечению обстоятельств, что Летние Игры будет принимать Лос-Анджелес, и предполагается, что американцы, которые в качестве принимающей стороны, имеют на право лоббировать представленность новых видов спорта, смогут настоять на своем любимом черлидинге. Но, опять же, это только ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ И ЛОГИЧЕСКОЕ УМОЗАКЛЮЧЕНИЕ, не более. Пока же, в Токио-2021 и Париже-2024 черлидинга в программе Игр нет, а это значит, что сегодняшние черлидеры, чемпионы Украины, мира, Европы итд, практически не имеют шансов попасть на Олимпиаду как участники. А те, кто ими манипулирует, играет на их чувствах ради собственной рекламы и имиджа значимости, поступает непорядочно и нечистоплотно.

Сегодня можно говорить о зарождении великих процессов и о том, что если мы будем профессионально и добросовестно работать, то сенсационный триумф Украины на Олимпиаде лет через 20-30 будет возможен, благодаря фундаментальным основам! А волновать детей и родителей ближайшими лже-перспективами и рано, и преступно, и просто глупо, потому что пройдет возбуждение от радостной новости, и люди разберутся в том, что есть разница между историческими процессами и ситуативными манипуляциями.

С момента полноценного признания ICU начинаются десятилетия тяжелой, кропотливой, далеко не только спортивной, а,в  первую очередь, менеджерской,  документальной, инфраструктурной работы, создание большой профессиональной базы подготовки. Кроме самих спортсменов и их тренеров, наш вид спорта должен обогатиться врачами и реабилитологами, серьезной учебно-тренировочной базой, переводчиками и профессиональной медиаструктурой. Требования Международного Олимпийского комитета к каждой аккредитованной делегации – колоссальные.

В свою очередь Международный Союз черлидинга ICU составит новый свод требований, уже олимпийских норм, для национальных федераций, и этим требованиям нужно будет соответствовать, и пройти сложные международные аудиты.

В ближайшие годы Федерации начнут сотрудничать с Национальным Олимпийским комитетом, с антидопинговыми комитетами.

Свое слово скажет и государство, которое оказывает олимпийским видам спорта очень уверенную поддержку, но под понятные перспективы. Потому что СПОРТ ВЫСШИХ ДОСТИЖЕНИЙ НЕ НУЖНО ПУТАТЬ С МАССОВЫМ СПОРТОМ! И в данном случае происходит финансирование избранных героев, которым суждено ставить и бить мировые рекорды. Поэтому диалог с Министерством молодежи и спорта – тоже непростой и требовательный.

Некоторые наши деятели не побоялись того, чтобы опубликовать в соцсетях утверждение, что в Олимпиаде смогут участвовать дети только «из этой», а не «из той» Федераций. Коллеги, пытаясь вводить в заблуждение наивных искренних спортсменов и их родителей, манипулировать их сознанием и возбуждать их лучшие чувства, хорошо ли вы себя чувствуете после этого? Ведь вы-то точно понимаете, что в Олимпиаде будут участвовать избранные спортсмены, которым Бог дал талант, возможности, а вместе с ними большую цепочку удачных событий и стечения обстоятельств, и эти спортсмены, возможно, еще не родились! Повторите то, что вы сказали. Вы фактически имели ввиду, что если фантастически талантливый, готовый спортсмен с потенциалом олимпийского чемпиона и высочайшим уровнем подготовки воспитан в Украине тренерами из другой федерации, то он не поедет на Олимпиаду завоевать своему государство золото, а поедет любой другой спортсмен, только лишь потому, что он воспитан в другой организации? Вы действительно считаете такую формулировку допустимой?

И сегодня перед всеми функционерами и тренерами Украины стоит задача сформировать условия, развивать массовый черлидинг, который периодически будет нам дарить редкие «бриллианты», и вот если этих «бриллиантов» на всю страну мы получим 15 или 20, да еще и в одном поколении!!!!, да еще и при прочих важных условиях, что будет сильная менеджерская команда, инфраструктура, везение, то, может быть, начиная с 2032 года Украина станет одним из возможных участников Олимпийских Игр (почему 2032 год? Потому что возможно, что австралийский Брисбен-2032 – это то самое место, где черлидинг войдет в соревновательную программу!). А участник – это еще далеко не победитель и даже не призер! И чьими бы воспитанниками ни были эти дети, они станут под знамена Украины. А вы, коллеги, не воспитав пока ни одного олимпийского чемпиона, делите таковых на тех, кто «из этой» федерации или «из той». Вы сначала воспитайте, создайте для страны базу, а нам хватит искренности и добра делегировать самых сильных своих воспитанников в более сильную команду и аплодировать общим успехам. Ради спорта, ради Украины, ради черлидинга!

Пока же, с верой в будущие олимпийские медали страны, предлагаем всем заняться тем лучшим, что мы можем для этого сделать – ежедневной, кропотливой работой по воспитанию многочисленных счастливых детей Украины с надеждой, что среди них окажутся и легендарные олимпийцы!

И не подумайте, что мы не умеем мечтать и верить в скорые успехи. Просто для настоящих побед к умению мечтать и верить нужно добавить здравый смысл, много разумных действий и труда.

217034385 10159346940763563 8893214397954380782 n