Одесская областная федерация черлидинга групп поддержки спортивных команд
Одесская областная федерация черлидинга групп поддержки спортивных команд
spiritcуrcity555 galaxy Клуб Победа strekozaicon4 ligaicon3beitcheer akkФедерація черлідингу Ширяївської громади ОдещиниСпортивный клуб Улыбкаvivat

Напередодні під Одесою, в мальовничому приморському селищі Крижанівка, відбулися змагання з черліденгу, мажорет спорту та твірлінгу серед найкращих команд Федерації черліденгу України.

Окрім клубів зі столиці та великих обласних центрів, серед учасників було чимало команд невеличких міст та містечок, а це означає, що розвитку масового черліденгу в Україні немає меж. Серед традиційно сильних команд Києва, Одеси та Дніпра, дуже гідно та яскраво виглядали спортсмени Тростянця, Боярки, Тарасівки, Великої Олександрівки та багатьох інших населених пунктів.

Карантинний режим додав ще одну помітну особливість у формат проведення змагань. Якщо раніше порядок проведення будувався на номінаціях, тобто виступали всі здобувачі нагород в однієї конкретній номінації, потім – в другій, третій тощо, а це означає, що всі учасники змагань практично весь час були на майданчику, то тепер клуби виступали по черзі. Тобто в практично пустому спорткомплексі Black Sea PSV, де знаходилася тільки суддівська колегія та технічні помічники, розташовувався клуб, який представляв весь свій репертуар в будь-яких номінаціях. Судді виставляли оцінки за кожний окремий виступ, а після останнього свого виступу клуб залишав приміщення. Єдиним «мінусом» такого формату можна назвати атмосферу: звичайно ми звикли спілкуватися, вболівати, підтримувати один одного та бачити на трибунах друзів та батьків. Але й переваги чималі – мінімум контактів в період пандемії та… інтрига до кінця, адже переможця будь-якої номінації неможливо було визначити, поки не закінчено виступи останнього клубу, і вже тоді можна було порівняти оцінки всіх команд в протоколі будь-якої категорії.

В аспекті якості та яскравості спортивних виступів, окрім традиційно сильних клубів Одеси, Києва та Дніпра, відмітимо столичний клуб «Марлі», який насправді став відкриттям не тільки цього чемпіонату, а мабуть – і всього сезону. Киянки захопили креативними, складними, ефектними постановками.

В цілому за зізнанням керівників Федерації черліденгу України Олени Плешакової та Юлії Іванченко і голови Одеської обласної Федерації Олександри Шевченко, не дивлячись на всі перешкоди пандемії, загальний спортивний рівень черлідерів не погіршав: діти розуміють, що життя триває та потребує від них пристосування до нових умов. Вони тренувалися онлайн, вони займалися загальнофізичною та технічною підготовкою, тож у майбутньому ми не починатимемо все спочатку, а традиційно будемо прагнути гучних перемог!